Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Książki, Muzyka, Film » Numerologia » Numerologiczny kwadrat Pitagorasa
Kategorie
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Producenci
Systemy płatności
  • PayU
  • Dotpay
  • komfortowe zakupy
  • szybkie zakupy
  • gwarancja zadowolenia
  • gwarancja trusted shops
0123
0
Numerologiczny kwadrat Pitagorasa

Numerologiczny kwadrat Pitagorasa

3 osoby kupiły 3 produkty

Dostępność:niedostępny online - sprawdź w sklepie stacjonarnym

Koszt wysyłki:od 10.99 zł

Numer katalogowy:9788360472200

Kod EAN:9788360472200

Stan produktu:Nowy

Autor:Emma Lange

Cena: 41.00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do Ulubionych

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)

 Autor: Emma Lange, liczba stron: 320, oprawa miękka 

Wprowadzenie
„Kiedy uczeń jest gotów, pojawia się nauczyciel.”
Przysłowie ezoteryczne
„Sydoński kapłan siedział na kamieniu i pisał kijem na piasku jakieś znaki. Siedział w milczeniu, by w końcu przemówić:
– Wiesz już dużo, choć nie wszystko, mimo to znacznie więcej niż ci, którzy nie wiedzą nawet o tym.
– Dziękuję ci nauczycielu, twoich nauk, które słyszałem w Świątyni Słońca, na brzegu Atlantydy. Nie zapomnę nigdy – powiedział młodzieniec.
Nie dziękuj mi, przekazałem tobie jedynie tą wiedze, który ty powinieneś teraz oddać światu. Ujawnij tajemnice tym, którzy szukają. Długo czekałem na następcę, dlatego że ciemność opanowała serca młodych uczniów i trudno wśród nich znaleźć osoby prawe. Gwiazdy wskazywały na cudzoziemca i oto on. Kiedyś byłeś moim bratem Pitagorasie. Owi maleńcy zwiastuni woli Bożej nie pomylili się.

Młodzieniec schylił się w pełnym szacunku ukłonie. Dobrze wiedział, że jego droga jeszcze nie dobiegła końca. Przeznaczenie samo go prowadziło, wskazując i oświetlając drogę. Wiele jeszcze musi poznać i tylko jego duchowy opiekun wiedział, kiedy przyjdzie taki moment, że stanie się nauczycielem, a na razie jest uczniem przyswajającym wiedzę. Pitagoras wiedział, że kiedyś będzie uczył ludzi, którzy przyjdą do niego wtedy, kiedy siwizna pokryje jego włosy, a myśl stanie się nie pielgrzymem poznania, lecz czaszą kryjącą mądrość. Lecz jak znaleźć tych, którzy poniosą jego wiedzę dalej poprzez wieki?

– Ty sam dojrzysz i określisz wiarygodność tych, którzy będą przychodzić do ciebie, by się uczyć – odpowiedział kapłan na jego wewnętrzny dylemat.

– A po co ludziom ta wiedza?

– Po to, żeby usuwać chaos ze swoich dusz i rozszerzać przestrzeń miłości, budować jej świątynie w swoich duszach i oddawać jej cześć. Osiągając miłość, ludzie osiągną szczęśliwe życie. Jeszcze to zrozumiesz.

Stary kapłan podniósł głowę i zagłębił się w medytację. Znaki, które narysował na ziemi zalśniły, co oznaczało ogólne współdziałanie ludzkiej myśli i Wyższego Rozumu.”

E. Lange, Przypowieść o Pitagorasie

Drodzy Czytelnicy, bardzo lubię dzielić się swoją wiedzą z Wami. Tak mało jest na świecie dobra, a korzenia zła zewnętrznego w naszym życiu należy szukać wewnątrz naszych serc. Poznają siebie szukajcie prawdy wewnątrz swego świata, tego, w którym istnieją Wasze uczucia i świadomość. Badajcie swoje wewnętrzne „ja”, szukajcie niedostatków w swoim charakterze i przekształcajcie w zalety. Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga i jako bracia i siostry powinniśmy  dążyć do centrum Bezinteresownej Miłości i każdy powinien rozumieć, że najważniejszym z uczuć jest miłosierdzie.

Ostatnio na Ziemi ciężko jest żyć, a każdy dzień przynosi nam informacje o tragicznej śmierci ludzi. Ta planeta przekształca się w miejsce cierpienia, ale na przekór intrygom zła żyją na niej także ci, których dusze są czyste i jasne, którzy nie znają takich uczuć, jak chęć wzbogacenia się, żądza władzy, których świadomość pozostała niezmącona. To właśnie oni przechowują starożytną wiedzę o medytacji, astrologii, liczbach, medycynie. Mądry hinduski pisarz powiedział: „Tego, kto daleko zaszedł na swej drodze, przestaje niepokoić smutek, żadne okowy już go nie wiążą, utrudnienia nie przeszkadzają mu. Taki człowiek jest wolny. Nie dla niego są choroby i żal. Nie czekają go kolejne nieświadome wcielenia. Jego stara karma wyczerpała się, a on nie tworzy nowej. Jego serce jest wolne od pragnienia odrodzenia się w kolejnym życiu. Nowe pragnienia nie wyrosły w jego duszy. On przypomina lampę, która żywi się olejem duszy, a nie paliwem zewnętrznego świata.” 

Każdy człowiek zdolny jest osiągnąć pełną czystość duszy, a po przejściu oczyszczenia może uwolnić się od karmy. Wyzwolenie świadomości od złej energii nieprawidłowych działań zaczyna się od tego momentu, w którym człowiek zrozumie, czego należy się pozbyć. Żeby uwolnić zagonek od chwastów, trzeba wiedzieć, jak one wyglądają. Proponuję Wam, drodzy Czytelnicy, swoją wiedzę jako instrument, przy pomocy którego możecie poznać samych siebie.

Kwadrat Pitagorasa – to cząsteczka większej całości pochodzącej z ogólnego pola informacyjnego, które przybyło do nas z dalekiej przeszłości.

Po zgłębieniu swoich pozytywnych i negatywnych stron, po określeniu, co jest złe, a co dobre, zdołacie odnaleźć swoją drogę do światła i radości. Wasz własny duch opiekuńczy – egregor będzie Was delikatnie i cierpliwie naprowadzał na właściwą ścieżkę. Proszę pamiętać, że zawsze są „+” i „-”. Plus – to impuls, ewolucja ku postępowi, stan oświecenia, odkrycie tajemnic duszy i zrozumienie samego siebie, a co za tym idzie i otoczenia, to wejście w stan miłości.

Minus – to upadek, ewolucja ku regresowi, zamglona świadomość, niepokój, strach, niepotrzebne przeżycia i choroby, niezrozumienie ani samego siebie, ani tych, którzy są obok, bezrozumna siła, upadek, ból.

Droga „+” jest długa i pełna cierpienia, droga „-” – lekka, ale jej ceną jest dusza. Trzeba jednak powiedzieć, że wielu idzie tą pierwszą, pozytywną i co prawda walczą, szukają i… nie znajdują swego egregoru, swojej drogi, swego raju. Dlaczego ? Dlatego, że oczekują szybkiego rezultatu i zapominają o cierpieniu i dojrzewaniu, o stanie oczekiwania. A trzeba tak niewiele – jedynie poczekać. Oczekiwanie – to sprawdzian naszej powagi, wytrwałości i oddania.

Elena Rerich pisze: „Ciężko jest patrzeć na to, na ile ludzie, nawet ci najlepsi, mają mało męstwa do chronienia w sercu świętego ognia entuzjazmu, kiedy mogą przyczynić się do stworzenia czegoś jasnego i bezinteresownego, kiedy mogą pomóc sobie i innym w poszerzeniu świadomości i uściśleniu swego wewnętrznego prawdziwego oblicza!”

Poznawajcie siebie, moi drodzy Czytelnicy, osądzajcie przede wszystkim samego siebie, a nie innych. Zawsze pamiętajcie o przebaczeniu, jest ono konieczne do oczyszczenia, ponieważ ten, kto nie wybacza, stanowi cel ataku ciemnej i negatywnej energii.

Wierzę, że świat stanie się lepszy i czystszy, ustaną wojny, ludzkość przestanie widzieć w nich sens i zwróci się ku współpracy. Władza tyranów zakończy się i Ziemia stanie się miejscem życia geniuszy, czyniących dobro.

Chciałabym zakończyć swój wstęp słowami Sokratesa: „Najmilszy, proszę cię, postaraj się, przecież w końcu nie tak trudno jest osiągnąć to, o czym mówię.”

1. Liczby i antyliczby

„Chaldejczyk nie spieszył się z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie, Pitagoras musiał sam wymyślić odpowiedź i w końcu rzekł:

- Rozumiem, że ciemność przy pomocy zawiści zawsze będzie tworzyć coś takiego, co pomoże wyciągać muzykę z ludzi, niszczyć ich dusze, ale wiem też, że te wszystkie Ciała Niebieskie i Ciała Matematyczne zdolne są do przestrzegania człowieka o nadciągającym niebezpieczeństwie, o tym, że zboczył on ze swojej drogi.”

E. Lange, Przypowieść o Pitagorasie

Stwórca stworzył wszystko, co nas otacza niezwykle mądrze i sprawiedliwie. Każda część stworzonego przez niego świata wpływa i oddziaływuje na inne części i przewidziana jest do niesienia dobra, syntetyzując tym samym nową energię. Oprócz tego, każdy detal Wielkiego Kosmosu wypełniając swoje zadania powinien pomagać w łagodzeniu i w miarę możliwości w likwidacji przejawów zła.

Planety, gwiazdy, liczby są podpowiedziami, znakami uprzedzającymi te lub inne wydarzenia w życiu jednostki. Bardzo dobrze mówił o tym Awiessałom Podwodny, proszę pozwolić, że go zacytuję: „Astrologia nie wyrokuje, lecz wskazuje na wyjściowe predyspozycje i drogi kompensacji.” To samo można odnieść do rozumienia funkcji numerologii. Nie należy traktować ani planet, ani liczb, jak bogów, od których zależy nasze życie, nie, one są po prostu drogowskazami, które są zdolne do uprzedzania o grożących nam nieprzyjemnościach, tym samym przygotowując i uodporniając człowieka lub odwrotnie, stają się zwiastunami przyjemnych wiadomości, wzywając tym samym do odrzucenia niepewności i zwątpienia.

Najwyższe Siły Kosmicznej Hierarchii miłują każdego z nas i pragną wybawić każdego z nas od nieszczęścia poprzez sny, planety i liczby wysyłając nam znaki, poprzez ludzi i poprzez własne myśli świadomości ludzkiej. Systemy astrologiczne i numerologiczne częściowo zdolne są do przewidzenia niektórych sytuacji i zapoznania z nimi człowieka, oprócz tego mogą one sugerować alternatywne możliwości wybrnięcia z ciężkiej sytuacji. Najważniejsze jest zatem uważne wsłuchanie się!

Stwórca wyposażył każdego z nas w wolną wolę, zgodnie z którą wybieramy swoją drogę. Jeśli mówimy o wpływie energii wibracji liczb lub planet, powinniśmy rozumieć przez to współpracę energii liczb (lub planet) i naszej istoty. Stwórca stworzył Kosmos, roztworzył w nim cząstki, obdarzył je energią do wzajemnych oddziaływań i uczestnictwa w ogólnej syntezie. W tym czasie ciemność stworzyła antykosmos. Interesująco opisuje to Daniił Andriejew w książce „Róża świata”, cytuję: „…Jednym z czynników, z których religijna świadomość nie zdawała sobie do tej pory sprawy polega na tym, że Troistość Jedynej Istoty, jakby powtarza się lub wciela w niektórych monadach. Kolokwialne powiedzenie „diabeł – to małpa Boga” ma głęboki i wieloznaczny sens; jedno z najważniejszych jego znaczeń polega właśnie na skażonym, odwróconym powtórzeniu wewnętrznej tajemnicy Boskości przez wielkie demoniczne monady: jego Troistości.” Przypadki, kiedy siły ciemności dążą do skażenia wszystkiego i wypaczenia idei boskości nie są wyjątkowe. W numerologii i astrologii liczby i planety mają swoje sobowtóry, które negatywnie wpływają na człowieka starając się wzbudzić w nim jak najwięcej egoizmu, sprzyjając rozkwitowi chciwości i skąpstwa, zakłócając tym samym rozwój jego duszy. Droga, proponowana przez antykosmos – to droga błędów i samotności, niszczącej nienawiści i wyjaławiającej zawiści. Aby wybawić się od negatywnego wpływu antyliczb trzeba być uczciwym przed samym sobą, umieć wejrzeć w głębiny swojej duszy i przyznać się do błędów.

Proponuję Ci, mój czytelniku, abyś głęboko wejrzał w swoje serce, sprawiedliwie ocenił swoje uczynki i charakter. Mam nadzieję, że pomoże Ci w tym moja książka. Po oddaniu należnego szacunku Drodze Boskiej, drodze pozytywnych myśli, pragnień i postępków, ujrzysz piękno życia, jego kolory i usłyszysz jego muzykę. Wybór, mój drogi Czytelniku, należy do Ciebie.

2. Budowa kwadratu Pitagorasa

„Cały ten świat jest czymś w rodzaju wielkiej piramidy. Na samym jej wierzchołku znajduje się królestwo Tego, kto stworzył ten świat, a my ludzie żyjemy na tym poziomie, na którym stworzenie łączy się z Ziemią, wszyscy powinniśmy też zdawać sobie sprawę, iż z niej wyszliśmy. Każdego z człowieka również można rozpatrywać jak piramidę, jeśli na wierzchołku umieścimy moment narodzin, czas jego pierwszego krzyku.”

E. Lange, Przypowieść o Pitagorasie

Kwadratem Pitagorasa nazywamy rodzaj matrycy, w której wszystkie liczby z daty urodzenia przyporządkowane do odpowiednich komórek. Istnieje kilka systemów budowy takiego kwadratu. Przedstawię ten system, który jest przyjęty w szerokim kręgu numerologów. System ten został mi także polecony jako jeden z wariantów wykorzystywanych w procesie medytacji.

Chciałabym dodać , iż nie wszystkie aspekty przedstawionego systemu są zgodne z ogólnie przyjętymi i znanymi zasadami budowy takiego kwadratu, na przykład „klasyczna” numerologia nie uwzględnia liczby zero, uważając, że „zero” – to pustka i samo w sobie nic ono nie znaczy. Mam co do tego wątpliwości, ponieważ na przykład w systemie Tarota, który cieszy się sporym autorytetem, liczba zero ma swoje prawa. Przykładowo karta zero – to błazen. Posiada ona swoje znaczenie. W dobrym sensie karta ta wskazuje na czystość, nowe możliwości, w złym – na lekkomyślność i nierozsądne postępowanie.

W swojej książce „Numerologia” pisałam, że „zero” nie jest początkiem drogi, lecz stanowi symbol możliwości. Człowiek staje przed wyborem i może on wybrać każdą z istniejących możliwości. Oczywiście, „zero” samo w sobie nie wywiera żadnego bezpośredniego wpływu. Jego wibracja może nasilać właściwości innej liczby, na  przykład liczba zero może występować w związku z innymi liczbami – w przypadku liczby dziesięć wzmacniane są cechy jedynki, szczególnie takie, jak upór w dążeniu do osiągnięcia celu i twardość charakteru. Zero występujące w liczbie dwadzieścia poprzez swoją muzykę czyni człowieka bardziej harmonijnym i miękkim. Zero jak gdyby odkrywa światu wszystkie najlepsze cechy danej liczby, zagłusza ciemną muzykę liczby, pomagając człowiekowi pokazać światu i społeczeństwu tylko dodatnie strony.

Po to, aby Czytelnik samodzielnie prześledził kolejne etapy tworzenia matrycy, omówię zasady jej budowy na kilku przykładach.

Przykład № 1 – data 01.01.1999.

Zanim wszystkie cyfry ułożą się w kwadrat, należy wykonać z nimi kilka działań. Trzeba znaleźć 4 liczy, które w największym stopniu odzwierciedlają istotę jednostki. Otrzymujemy coś na kształt cyfrowej piramidy, na wierzchołku której znajduje się data, a 4 robocze cyfry stanowią jej podstawę. Najprawdopodobniej Pitagoras posiadł tą wiedzę w Egipcie, krainie piramid i nauki o cyfrach.

A) Wyznaczamy pierwszą liczbę roboczą, konieczne do tego jest zsumowanie wszystkich cyfr z daty urodzenia (zero można tutaj pominąć, gdyż nie wniesie ono do sumy żadnej wartości):

1 + 1 + 1 + 9 + 9 + 9 = 30 – to pierwsza liczba robocza.

3 – mówi o tym, że jednostka charakteryzują takie cechy, jak wybuchowość i niecierpliwość urok osobisty i otwartość.

0 – wzmacnia wszystkie pozytywne cechy i otoczenie może nigdy nie przekonać się, że ten człowiek jest zdolny do skandalicznego zachowania lub wyjawiania tajemnic przyjaciół.

B) Poprzez sumowanie cyfr pierwszej liczby roboczej otrzymujemy drugą liczbę roboczą i to właśnie ona występuje w charakterze liczby drogi życiowej

30 = 3 + 0 = 3
pierwsza          druga
liczba              liczba
robocza           robocza

3 – świadectwo tego, iż stoi przed nami osobowość niezależna, podchodząca do życia z optymizmem i pasją. Swobodnie czuje się w towarzystwie różnych ludzi, ale wybiera przyjaźń z intelektualistami i tymi ludźmi, którzy są obdarzeni poczuciem humoru. Z takim człowiekiem nigdy się nie nudzimy, ponadto jest on wierny i oddany ludziom, których lubi. Jednak nie należy go drażnić, gdyż może wybuchnąć jak płomień i zasypie otoczenie małymi płonącymi iskrami.

C) Trzecia liczba robocza – wyliczana jest w drodze różnicy pierwszej liczby roboczej i pierwszej liczby z daty urodzenia, pomnożonej uprzednio przez cyfrę 2.

Dwójka – to stała, cyfra równowagi i balansu energii.

Przypomnijmy sobie rząd cyfr, składający się na daną datę
1 + 1 + 1 + 9 + 9 + 9
1 x 2 = 2
30 – 2 = 28
pierwsza 1x2 – trzecia
liczba              liczba
robocza           robocza

2 – człowiek umie być dyplomatą, możliwe, że w przeszłych reinkarnacjach pracował on z wysoko postawionymi osobami i w wielu sytuacjach musiał zachowywać się wstrzemięźliwie i po ponownym przyjściu na świat będzie chciał wyrazić siebie, ale też często będzie uciekać się do nakładania maski, ukazując na zewnątrz zgodność z ogólnie przyjętymi poglądami.

8 – świadczy o tym, że osobowość po przejściu transformacji narodzin była zdolna do zachowania takich cech, jak praktyczność i mobilność. Posiada ona zdolność do szybkiej adaptacji i dostrzegania rzeczy, koniecznych do wykonania dla poprawy jakości życia, a szczególnie poprawy sytuacji materialnej.

D) Czwarta liczba robocza – to pochodna uzyskana na drodze zsumowania wszystkich cyfr trzeciej liczby roboczej.

28 = 2 + 8 = 10;          można dalej przekształcić do 1 + 0 = 1
trzecia  czwarta
liczba               liczba
robocza           robocza

1 – wskazuje na to, że takim człowiekiem zawsze powodować będzie ambicja i będzie starał się na wszelkie sposoby rozwijać. Pragnienie uznania dojrzało dawno, jeszcze w poprzednim życiu i przetrwało ono na tym świecie.

Zanim wypełnimy wszystkie komórki kwadratu należy zapisać kolejno wszystkie otrzymane liczby, aby uniknąć pomyłki.

1. 1999

30. 3. 28. 10

Wypełniamy teraz pola kwadratu i na początek pokażę, jak dokonuje się tego według ogólnie przyjętego porządku, wpisujemy zatem odpowiednie cyfry do odpowiednich komórek:

Ilość jedynek 1, 1, 1, 1Ilość czwórek-Ilość siódemek-
Ilość dwójek2Ilość piątek-Ilość ósemek8
Ilość trójek3, 3Ilość szóstek-Ilość dziewiątek9, 9, 9

Nie uwzględniamy w tym przypadku zera i dziesiątki. Moje zasady tworzenia matrycy wypływają z medytacji. Nie zaczęłabym pisać książki, jeślibym miała jedynie przepisywać  to, co można przeczytać na wielu stronach internetowych. Nie wiem, jaka będzie reakcja na to, ale nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia, ponieważ moim celem jest przekazanie światu tego, co udało mi się ujrzeć.

Zatem, zapisujemy cyfry, otrzymane w podanym przeze mnie przykładzie:

1. 1999

30. 3. 28. 10

Wpisujemy wszystkie cyfry w odpowiednie komórki.

Ilość zer -Ilość jedynek 1, 1, 1, 1Ilość dwójek2Ilość siódemek-Ilość dziesiątek10
Ilość trójek3, 3Ilość czwórek-Ilość ósemek8
Ilość piątek-Ilość szóstek-Ilość dziewiątek9, 9, 9

Uwzględniam zera i dziesiątki i w ten sposób otrzymuję nieco inny układ matrycy. Czytelnik ma pełne prawo do zadania pytania o przyczyny stworzenia takiego układu.

0 – to cyfra, z której powstały wszystkie inne. To Absolut i cały Wszechświat. Istota naszej  świadomości to zero; droga od poczęcia do pojawienia się na świecie dziecka jest związana z zerem, dlatego, że nie zdajemy sobie sprawy z jego możliwości w okresie dorosłości.

1 – początek drogi i przejaw działania Siły Wyższej. Narodzenie naszych pragnień i dążeń, to wszystko jest związane z jedynką.

2 – oddzieliła się od jedynki nieco wcześniej i przyniosła ze sobą konserwatyzm, dualizm i barwy emocji.

3 – twórczość, impuls, zmiany – to wszystko to trójka. Uosabia ona promienie słoneczne i rosnące rośliny, ale niekiedy to lecąca kometa i bystra rzeka i radość w postaci tęczy.

4 – materializm, przestrzeń, podstawa, uziemienie. Emocje są tutaj już nieco ukryte lub zatuszowane. W swojej naturze czwórka jest bliższa dwójce, ale świat emocjonalny przybiera w tym przypadku formę i wydaje się być bardzo zagęszczony.

5 – liczba powstania nowego życia, przypływ nowej energii, pełność i głębia życia duchowego, namiętność, pasja.

6 – harmonia i muzyka spokoju, dobrze wykonana praca i pożądany rezultat, erotyzm i seksualność.

7 – świat wiedzy i umiejętności, analiza i poszukiwanie prawdy, świadoma działalność, intuicja, pamięć o przeszłych reinkarnacjach.

8 – transformacja, wieczność, wybór, długi i uporczywy trud. Doskonalenie siebie, swojej duszy to długa praca, w trakcie wykonywania której ulegamy zmianie, przestajemy być takimi, jakimi byliśmy poprzednio – tym wszystkim jest ósemka.

9 – jeśli ósemka to proces transformacji, to dziewiątka to już jej rezultat, dana liczba stanowi uosobienie duchowej więzi człowieka ze światem wyższym, informacja, pochodząca ze wspólnego pola informacyjnego, Kosmos i Droga Mleczna, planety i próżnia.

10 – uosabia karmę i zdolność człowieka do wykorzystania tej wiedzy, którą on posiadł w poprzednich wcieleniach, oprócz tego może wskazywać na to, że człowiek naznaczony jakąś pieczęcią pojawił się na ziemi aby zmyć z siebie jakiś grzech lub odwrotnie – zapomnieć o czymś, przebaczyć lub pokochać.

Wszystkie te liczby są ze sobą wzajemnie powiązane i ich funkcje i znaczenie stanowią niejako przedłużenie poprzedniej liczby, dlatego też opracowany przeze mnie kwadrat wygląda właśnie w ten sposób. To łańcuch energii, łańcuch ewolucji.

Można podać jeszcze wiele przykładów tworzenia kwadratu. Bardzo aktualnym przykładem jest matryca daty urodzenia osoby, która urodziła się w nowym tysiącleciu.

Przykład 03.01.2001.

3 + 1 + 2 + 0 + 0 + 1 = 7 – pierwsza liczba robocza.
7 = 7 – druga liczba robocza.
3 x 2 = 6
7 – 6 = 1 – trzecia liczba robocza.
1 = 1 – czwarta liczba robocza.

W danym przypadku możemy zaobserwować tożsamość pierwszej i drugiej liczby oraz trzeciej i czwartej liczby, dlatego, że w tym przypadku nie dochodzi do transformacji.

Tworzenie matrycy:      3. 1. 2001.
                                  7. 7. 1. 1.

Wpisujemy liczby do odpowiednich komórek kwadratu.

Ogólna ilość zer0, 0 Ogólna ilość jedynek 1, 1, 1, 1Ogólna ilość dwójek2Ogólna ilość siódemek7, 7Ogólna ilość dziesiątek-
Ogólna ilość trójek3Ogólna ilość czwórek-Ogólna ilość ósemek-
Ogólna ilość piątek-Ogólna ilość szóstek-Ogólna ilość- dziewiątek-

Dana osobowość posiada zdolność do harmonizowania w swoim życiu świata materialnego i duchowego. Ta jednostka będzie w sposób wyważony podchodzić do przejawów zarówno jednej, jak i drugiej strony. Ta ilość jedynek świadczy o pewnej dozie brutalności w charakterze danej jednostki. W wielu sytuacjach jest ona kategoryczna i do faktów będzie podchodzić z dużą ostrożnością. Taka osobowość nie jest silna energetycznie, w wielu przypadkach zdolna jest do wampiryzmu, szczególnie w sytuacjach napięcia nerwowego.

Ale ten człowiek może czerpać energię z rozmów, twórczości, dobrego towarzystwa. Co prawda podkreślam w tym miejscu, że taka osobowość charakteryzuje się zmiennością nastroju, co oczywiście będzie odbijać się na wydajności i produktywności. Po wnikliwym przyjrzeniu się matrycy można jeszcze dodać, że człowiek ten jest konserwatywny i ciężko mu będzie przestroić się na coś nowego, będzie długo przyzwyczajać się do zmieniających się okoliczności. Doradziłabym mu zaznajomienie się z technikami rozwoju intuicji, co nieuchronnie prowadzi do uzyskania nowych odpowiedzi na dawno zadawane pytania.

Aby osiągnąć sukces, człowiek z taką matrycą powinien rozwijać wolę i odpowiedzialność. Jest on zdolny do rozwoju, szczególnie w takich dziedzinach, jak inżynieria, projektowanie, działalność naukowa. Ludzie ci są dobrymi wykonawcami (chociaż trzeba przyznać, że zawsze dążą do przewodnictwa w grupie i wydawania poleceń), natomiast jeśli człowiek jest w stanie to zmienić, podnosi tym samym swój duchowy potencjał. Jeśli dana jednostka będzie nieustannie zdobywać nową wiedzę oraz unikać stresów i napięć nerwowych, jej życie przebiegać będzie gładko.

Po opisaniu zasad tworzenia kwadratu Pitagorasa należy także wspomnieć o tym, iż cyfrę 10 w dacie urodzenia traktujemy nie jak 1 + 0, lecz jak „dziesiątkę”.

Przykład: data urodzenia 10 listopada 1956 roku.

Wypisujemy wszystkie cyfry: 10 + 1 + 1 + 1 + 9 + 5 + 6 = 33 (dziesiątka została włączona do obliczeń jako „dziesięć”, a nie jako suma jedynki i zera, tj. 1 + 0 + 1 + 1 + 1 + 9 + 5 + 6 = 24 – taki zapis jest nieprawidłowy)

Pierwsza liczba robocza wynosi zatem 33.
Druga liczba robocza: 3 + 3 = 6.
Trzecią liczbę roboczą wyliczamy oczywiście w sposób podany wyżej: 33 – (1 x 2) = 31
Czwarta liczba robocza wynosi: 3 + 1 = 4.

Tworzymy matrycę:      10. 11. 1956
                                  33. 6. 31. 4.

Wpisujemy w odpowiednie komórki kwadratu otrzymane cyfry (mój własny wariant):

Ilość zer -Ilość jedynek 1, 1, 1, 1, 1Ilość dwójek-Ilość siódemek-Ilość dziesiątek10
Ilość trójek3, 3Ilość czwórek4Ilość ósemek-
Ilość piątek5Ilość szóstek6, 6Ilość dziewiątek-
3. Znaczenie ilości liczb naturalnych w dacie urodzenia.

„Kapłan Ptah spojrzał poważnie na Pitagorasa i rzekł:

- Wiedza o swojej dacie urodzenia pozwoli Ci ujrzeć nie tylko swoją przyszłość, lecz także przeszłość, która obejmować może kilka istnień. Pamiętaj o tym, mój młody kapłanie.”

E. Lange, Przypowieść o Pitagorasie

Ogólna ilość wszystkich cyfr, włączając w to cyfrę „zero”, w dacie urodzenia także odciska swoje piętno na losie jednostki.

Na przykład, gdy rozłożymy datę 15.01.1985 na cyfry składowe, otrzymamy:

1 + 5 + 0 + 1 + 1 + 9 + 8 + 5 – ogólna ilość liczb naturalnych będzie równa siedem. W tym przypadku nie uwzględniamy cyfry „zero”.

W innym przykładzie w przypadku daty 02.04.2003 otrzymamy jedynie cztery liczby naturalne, co oznacza inny ciężar karmy, którą dźwiga dany człowiek. Oczywiście, na podstawie tylko jednego parametru nie powinno się wydawać sądów, dotyczących wszystkich działań, ale jakieś ogólne cechy rzucają światło na życie człowieka. Karma – to obszar, mówiący o losach człowieka, który jednak jest przed nim ukryty. Po przejściu transformacji dana jednostka nie pamięta tego, co zdarzyło się w poprzednich wcieleniach, jednak w przypadku rozwoju niektórych zdolności i poddania analizie swego życia, człowiek może wyciągnąć pewne wnioski i dokonać samooczyszczenia.

Ilość liczb naturalnych wskazuje na niektóre przejawy karmy. Na przykład: jeśli data zawiera w sobie trzy liczby naturalne, tak jak to ma miejsce w przypadku daty 01.01.2000, oznacza to, iż w przeszłym życiu człowiek był wojskowym lub artystą, możliwe, że także obecnie przejawia wszystkie cechy „wojskowej warstwy społecznej” i zadaniem dla jego karmy będzie nauka sztuki panowania nad sobą. Taki człowiek zawsze będzie dążył do obrony swego majątku, do obrony tego, co uważa za swoją własność. Rodzina będzie miała dla niego duże znaczenie, sam ustanowi obowiązujące w niej prawa i zasady i będzie nadzorował ich przestrzegania.

W przypadku, jeśli ilość liczb naturalnych w dacie wynosi cztery, oznacza to, iż w poprzednich wcieleniach człowiek więcej uwagi poświęcał materialnej stronie życia, zaś obecnie powinien dążyć do wyważenia proporcji pomiędzy energią dla ciała i energia dla duszy.

Liczba pięć jako ilość liczb naturalnych w dacie urodzenia wskazuje na to, że człowiek nie rozwinął wszystkich talentów, które były mu dane, możliwe, że w ogóle nie poświęcał on zbyt dużo uwagi pracy. W obecnym wcieleniu powinien więcej pracować, troszczyć się o swoich bliskich, pamiętać o miłosierdziu i miłości.

W przypadku, jeśli otrzymano sześć liczb naturalnych w dacie urodzenia, sugeruje to charakter człowieka, który w poprzednich wcieleniach nie otrzymał tyle miłości, ile powinien był jej otrzymać, należy postępować z nim łagodnie, wówczas powinien on rozwijać w sobie siłę woli i dyscyplinę.

Jeśli ilość liczb naturalnych w dacie urodzenia wynosi siedem, oznacza to, że człowiek pojawił się na Ziemi, aby nabyć tą wiedzę, której nie nabył w przeszłości lub zdolności, których wcześniej nie rozwinął. Oprócz tego, taki człowiek posiada na tym świecie tą druga połowę, z którą powinien przeżyć życie, możliwe, że była to miłość Romeo i Julii. Swoje szczęście rodzinne może budować tylko z tym, kto jest mu już od dawna przeznaczony, możliwe nawet, że kilka wieków temu.

Jeśli data urodzenia danej osoby w ogóle nie zawiera liczby zero, a tylko inne liczby naturalne, wówczas ich suma wyniesie osiem. Ukazuje to nam człowieka, który w życiu przeszłym był buntownikiem, naruszał prawa i zasady, naruszał reguły i arogancko odnosił się do ludzi. Jako odkupienie swojej karmy w tym życiu on otrzyma to, co sam wielbił. Bardzo często tacy ludzie nie mają łatwego życia, jest ono pełne bólu, nieustannie są oni poddawani próbom. Tylko cierpliwość i łagodność mogą pomóc w odkupieniu karmy.

4. Pierwsza liczba robocza

„Hermodamas wskazał ręką w stronę morza. Tam, w oddali, niebo zlewało się z wodą i niemożliwe było określenie ani ich początku, ani końca. Nauczyciel rzekł:

- Spójrz, jaka wokół panuje harmonia, aby człowiek był szczęśliwy jego myśli powinny wypełniać swoją energią wszystko to, co go otacza, płynnie wplatając się w nici przyrody, tworzyć z nią jedną całość. Nie można naruszać całości i wnosić do niej chaos. Podążając przetartymi szlakami świata zewnętrznego pamiętaj, że zawsze można wytyczyć własną drogę, ale czyń to tylko wtedy, gdy przyroda sama powoła cię do tego. Współdziałaj z tym, co znajduje się obok ciebie, przy pomocy zdolności, jakie posiadasz. Wiedz, że wszyscy będą widzieli właśnie ten portret, który sam stworzysz razem z przyrodą. Ona jest twoimi rękami, a ty jej gliną. Idź, Pitagorasie, i pamiętaj, że myśli zawsze powinny być czyste, a cele szlachetne, wówczas ludzie przyznają takie cechy twojej duszy.”

E. Lange, Przypowieść o Pitagorasie

Pierwsza liczba robocza odzwierciedla sposoby współdziałania człowieka ze światem zewnętrznym, to, jak postrzegają go otaczający ludzie. Wskazuje ono na to, jak będą układały się stosunki danej osoby z przyjaciółmi i znajomymi. Poznając znaczenie liczb można prześledzić następstwa negatywnego wpływu antywibracji i nie dopuścić do wielu życiowych błędów. Po wyliczeniu pierwszej liczby roboczej danej osoby możliwe jest zrozumienie jej indywidualności i wypracowanie prawidłowego zachowania w kontaktach, żeby nie naruszać harmonii i równowagi współdziałania, możliwe jest unikanie konfliktów i przekształcenie konkurencji we współpracę. Pierwsza liczba, otrzymana jako wynik sumy wszystkich cyfr daty urodzenia, ukazuje, w jaki sposób człowiek traci swoją energię. Ta sama liczba podpowiada, co można zmienić w sobie samym, polegając na własnej sile woli i pomocy Wyższych Sił Dobra i Miłości.

Jeśli liczba odnosi się do kategorii jedności, oznacza to, że być może ten człowiek pojawił się na Ziemi po raz pierwszy lub po to, aby nabyć większą ilość wiedzy. W danym przypadku Pierwsza Liczba Robocza jest tożsama z Liczbą Drogi Życiowej, a to oznacza, że rozwój zasad będzie przebiegać zgodnie z postawionymi celami. Energia będzie ukierunkowana głownie na realizację swoich celów i pragnień.

A) W przypadku, gdy jako pierwszą liczbę roboczą otrzymujemy trzy, można wyciągnąć wnioski, że człowiek takiego typu jest bardzo rozsądny, jego energia jest ukierunkowana na działanie, i czym aktywniejsze, tym bardziej satysfakcji on otrzyma. Zazwyczaj są to osoby niezależne, nigdy nie są pobłażliwe w stosunku do siebie, nie są skłonne do budzenia litości. Także do ich głównych cech można odnieść nastawienie na osiągnięcie celu i śmiałość. Otaczający ludzie często postrzegają ich jako niezależnych indywidualistów. Przy negatywnym aspekcie liczby osoba charakteryzuje się takimi cechami, jak zawiść i samolubność.

B) W większości przypadków ludzie, u których jako pierwszą liczbą roboczą jest czwórka, przejawiają takie cechy charakteru, jak koleżeńskość, pryncypialność, introwertyzm, oprócz tego charakterystyczne dla nich jest dążenie do zajęcia mocnej pozycji w świecie materialnym. Społeczeństwo niekiedy postrzega takich ludzi jako jednostki zakompleksione o dojrzewające w późnym wieku. Szczególnie obserwuje się to w środowisku nastolatków, w tym czasie, kiedy rówieśnicy już poznają pierwszą miłość, osoby z czwórką nawet wstydzą się o ty mówić, chociaż w tajemnicy mogą marzyć o tym. Negatywny aspekt danej liczby przekształca tych ludzi w intrygantów, „szare eminencje”, którzy będą manipulować swoimi ofiarami.

B) Jeśli w rezultacie wyliczeń pierwszej liczby roboczej otrzymujemy liczbę pięć, oznacza to, że stoi przed nami człowiek, który jest obdarzony szczególnym magnetyzmem, optymizmem i poczuciem humoru. Są to osoby bardzo pociągające, nawet jeśli zewnętrznie nie są piękne, to zawsze będą zwracać na siebie uwagę otoczenia. Przypominają oni społeczeństwu fajerwerki, które rozpalają się i szczodrze obdarzają iskierkami. W negatywnym aspekcie ludzie posiadający w horoskopie tą liczbę będą postrzegani jak osoby nieokiełznane, bezceremonialne i uparte.

C) Osoba, u której przy sporządzaniu matrycy jako pierwszą liczbę roboczą otrzymano sześć, jest obdarzona czarem, taktem i wyrafinowaniem. Ludzie ci starają się unikać skandali, wykorzystując wszystkie możliwości kompromisu starają się uczynić ze swoich przeciwników swoich przyjaciół. Społeczeństwo rzadko doświadcza konfliktowości takich osób. O ile władza nie trafi w ich ręce rzadko dążą do przywództwa, według nich nie należy robić z tego tragedii, dlatego, że zostanie naruszona harmonia, która jest koniecznością bytu. W przypadku niepomyślnym rozwoju osoba taka staje się leniwa, lekkomyślna i przestaje się rozwijać, dryfując z prądem czasu. Jeśli nie dochodzi do degradacji, otoczenie postrzega takiego człowieka jako osobę konserwatywną, która zawsze jest z czegoś niezadowolona.

D) Jeśli w rezultacie wyliczeń pierwszej liczby roboczej otrzymano liczbę siedem, oznacza to, że stoi przed nami człowiek poważny i rozsądny. Zawsze będzie dążył do sprawiedliwości. Społeczeństwo często uważa takich ludzi za nauczycieli. Są niepodobni do nikogo, zarówno fizycznie, jak i filozoficznie. Żyją według swoich własnych praw i nie lubią, gdy ktoś próbuje ustanawiać im własne zasady. W przypadku niepomyślnego rozwoju osoba taka nabiera takich cech charakteru, jak gderliwość, konserwatyzm, nerwowość.

E) Niektórzy pracują, gromadzą i nie widzą wyników swojej pracy. Zupełnie inaczej rzecz się ma u tych ludzi, którzy w swoim horoskopie posiadają liczbę osiem jaki pierwszą liczbę roboczą. Takie osoby dobrze znają powiedzenia „kto pracuje, ten ma”, „pod leżący kamień woda nie cieknie”, „bez wysiłku nie złowi się ryby z potoku”. Te powiedzenia jak programy tkwią im w głowach od momentu urodzenia. Wydaje się, że tą mądrość niosą oni przez wieki, i w każdym wcieleniu pamięć karmiczna przypomina im o tym. Społeczeństwu ci ludzie wydają się być praktycznymi, pragmatycznymi sceptykami, ale w rzeczywistości także oni są zdolni do poświęceń i wielkiej szczodrości. Negatywny aspekt liczby może przejawić się w kapryśności, egoizmie i ciemnym pesymizmie.

F) Ci, u których liczba dziewięć jest pierwszą liczbą roboczą, pojawili się na Ziemi, aby jeszcze raz obejrzeć się i ujrzeć ten stopień świata, na którym oni stoją ostatni raz, dlatego, że dziewięć zamyka rząd jedności. Przed nimi jest tajemnica, za nimi wiedza. Podświadomie ludzie ci czują i wiedzą więcej od innych, ale oni jak dzieci jeszcze nie wiedzą, gdzie trzeba zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności, zgromadzone w poprzednich wcieleniach lub w życiu astralnym. Proszę przypomnieć sobie siebie po zakończeniu szkoły, skoncentrować się na swoich odczuciach i w ten sposób możliwe jest lepsze zrozumienie reakcji tych ludzi. Są oni mądrzy, interesujący i optymistyczni, tylko należy pomagać im w wyborze właściwego kierunku, żeby znaleźli swoje miejsce pod słońcem i odkryli swoje zdolności jak można najpełniej.

Jeśli u danego człowieka pierwsza liczba robocza należy do kategorii dziesiątek, oznacza to, że w procesie poprzednich wcieleń osiągnął on już pewien stopień życiowego oświecenia. Wiele już potrafi i często jego karma przeplata się z karmą Ziemi, tj. on był już tutaj i pozostawił po sobie ślady swojej działalności. Tacy ludzie powracają na Niebieską Planetę aby naprawić swoje błędy.

Liczbowe charakterystyki ludzi, urodzonych na początku dowolnego tysiąclecia podpowiadają, że niektóre dusze wcielają się w ziemskie ciała po raz pierwszy. Dotąd ich monady formowały się w innych światach. Tutaj zaś muszą zmagać się z pokusami, złem, zachowywać swoją czystość. Jeśli komuś nie w pełni się to udaje, otrzymuje on jeszcze jedną szansę, może narodzić się na nowo i naprawić swoje błędy. Pierwsza liczba robocza, składająca się z dwóch cyfr (na przykład 29, 42, 30) wskazuje właśnie na to, że człowiek powrócił, aby wybawić się od obciążającej go karmy i przystąpić do wypełnienia swojej misji.

A) W tym przypadku, jeśli liczba dziesięć stanowi pierwszą liczbę roboczą, oznacza to, że człowiek idzie przez życie dosłownie jak linoskoczek i zgodnie z prawem symetrii ma przed sobą dwie drogi: albo idzie dalej, albo zeskoczy na dół. Oczywiście świadomość pcha go do przodu, do końca, do wygranej i zebrania po raz kolejny owacji. Ambicje są dobrym motorem, ale czy wystarczy mu siły woli i śmiałości, aby ustać na drodze Losu ? Nieprzypadkowo dziesiąta karta Tarota nazywa się Koło Fortuny. Człowiek,  który posiada tą liczbę w swoim horoskopie będzie zawsze kierować się własnymi schematami apercepcji i pragnieniem podążania naprzód, ale przy tym powinien zawsze patrzeć pod nogi i pamiętać o zachowaniu ostrożności. Każdy krok powinien być wyliczony i przemyślany kilka razy, tylko wtedy, kiedy sukces jest gwarantowany. Społeczeństwo postrzega takiego człowieka jako osobę ukierunkowaną na osiągnięcie celu, a niekiedy jako bardzo upartego. Osobę o wysokim poczuciu własności, posuniętym niemal do skąpstwa. Aktywność takich osób zawsze ma cel i kierunek. Przy pozytywnym aspekcie wpływu tej liczby dziesiątki charakteryzują się koleżeńskością i szybką adaptacją do otoczenia. Ludzie ci wybierają partnerów życiowych zgodnych z ich duszą i interesami. Dziesiątka zawsze szanuje i ceni wierność człowieka, który zgodził się z nią żyć. Człowieka tego może zgubić nadmierna pewność siebie i ambicja. Chociaż te cechy są ukryte przed obcymi ludźmi, najlepiej byłoby, gdyby nigdy się nie przejawiły.

B) Jeśli natomiast pierwsza liczba robocza wynosi jedenaście, człowieka takiego można nazwać intuicyjnym realistą. Często jest z nim pewnie i wygodnie. Ale granica pojmowania dobra i zła u tych ludzi jest nieco rozmyta. Niedostatki innych ludzi są dla nich dobrze widoczne, natomiast na swoje własne wady często po prostu przymykają oni oczy i to może stać się źródłem ich życiowych problemów. Społeczeństwo może twierdzić, że dobrze zna myśli i pragnienia tych ludzi, ale nawet najbliżsi ich przyjaciele czasami nie odgadują tego, co może leżeć im na sercu. Ci ludzie, u których pierwsza liczba robocza wynosi jedenaście, są skłonni do ukrywania swoich myśli i pragnień. Ludzi tych łatwo jest zranić, ale oni dobrze o tym wiedzą i starannie ukrywają swój wewnętrzny świat, bojąc się kpin i niezrozumienia. Och ! Jak straszne jest dla nich to słowo ! Jeśli jakiś człowiek nie będzie się z nimi zgadzał, będą prowadzić z nim zimną wojnę, wyrzuty będą się sypały może nie co drugie słowo, ale w każdym możliwym przypadku. Zaufanie zostanie utracone i w końcu potrzeba czegokolwiek u takiego człowieka w ogóle zgaśnie. Jest to słaby punkt tych ludzi, u których pierwsza modyfikowana liczba wynosi jedenaście. Oni także nie przypuszczają, że przyjaciel nie zawsze będzie się z nimi zgadzał, zaś jego odmienne zdanie może przynieść więcej korzyści, niż identyczne zdanie wroga, który pragnie jedynie zyskać sobie ich zaufanie.

C) Jeśli w wyniku zestawienia wszystkich liczb otrzymano liczbę dwanaście jako pierwszą liczbę roboczą, oznacza to, że możliwe jest zapisanie w charakterystyce człowieka takich cech, jak artyzm, śmiałość, posunięta do zuchwalstwa, otwartość i wesołość. Taka osoba jest bardzo żywa, jest dosłownie małym słoneczkiem w towarzystwie – może się śmiać i płakać, być poważnym i lekkomyślnym, dobrym słuchaczem i gawędziarzem. Przyjaciele cenią go za zdolności organizacyjne i komunikatywność. Jego charakter przypomina kalejdoskop, który przy jednym obróceniu pokazuje inny obraz złożony z tych samych szkiełek. Z tymi osobami jest lekko i przyjemnie do pierwszego konfliktu. Bardzo łatwo jest rozzłościć takiego człowieka, bowiem wybucha on łatwo jak zapałka, ale na szczęście równie szybko gaśnie. Po tym, jak wyleje na kogoś cały swój gniew, na jego twarzy znowu zagości uśmiech. Jeśli łatwo cię zranić, nie stawaj na drodze takiej osoby, w gniewie może ona podeptać wszystko, łącznie z przyjaźnią, uczuciami lub wspólną sprawą (oczywiście ta skrajność nie jest taka częsta, ale uważam za swój obowiązek wspomnieć o tym), najczęściej kłótnia kończy się wielkim trzaśnięciem drzwiami. Później, gdy żywioły ucichną, człowiek ten wraca i może przynieść ze sobą prezent lub kwiaty, będzie on robić wszystko, żeby załagodzić swoją winę i na tym polegają też jego plusy.

D) Jeśli w wyniku zestawienia wszystkich cyfr otrzymamy liczbę trzynaście, nie należy się obawiać, dlaczego, że wcale nie oznacza ona, że stojący przed tobą człowiek jest wysłańcem ciemności, proszę nie wyobrażać sobie, że ma to miejsce, na przykład, że jest on jakimś czarnym magiem lub zabójcą. Po prostu osoba ta posiada szczególną umiejętność – usuwania napięcia energetycznego. Jeśli taki człowiek dostaje się do towarzystwa, w którym większość osób jest donorami, to ta osoba stanie się wampirem i wchłonie w siebie zbędną energię, jeśli natomiast w grupie przeważać będą „energetyczne wampiry”, taki człowiek wystąpi w charakterze donora. Ludzie ci są potrzebni, ponieważ jeśli energii byłoby za dużo, mogłaby przekształcić się w żywioł, jeśli natomiast byłoby jej za mało, wszyscy czuli by się źle. Człowiek z liczbą trzynaście w horoskopie może wyrównywać bilans energetyczny. Ale jeśli jest rozzłoszczony, częściej jest wampirem, wchłaniając w siebie energię otaczających ludzi. Aby nie zakłócać równowagi energetycznej swojej, ani innych osób i nie stwarzać problemów, ludzie ci powinni mieć w domu ikony. Oddziaływanie Świętych Obrazów równoważy bilans energetyczny każdego człowieka, uspokaja go i chroni przed chorobami. Każdy człowiek powinien o tym pamiętać, ale dla danych osób Święty Obraz po prostu jest koniecznością.

E) W tym przypadku, jeśli pierwsza liczba robocza wyniesie czternaście, dążenie do wyróżnienia się na płaszczyźnie intelektualnej i zdolności wyciągania wniosków, będzie stanowiło główny element charakterystyki tego człowieka. Emocje rzadko unoszą tych ludzi na swoich falach. Społeczeństwo postrzega ich jako praktycznych pragmatyków, którzy potrafią osiągać wyznaczone cele. Ludzie ci są pracowici i starają się brać odpowiedzialność na swoje barki. Niekiedy wydaje im się, że nikt nie wykona lepiej od nich danej pracy. Wszystkie problemy z tymi ludźmi lepiej jest rozwiązywać osobiście, dlatego, że nienawidzą oni kuluarowych plotek i publicznych skandali. W aspekcie negatywnym osoba, która posiada w horoskopie liczbę czternaście jako pierwszą liczbę roboczą, będzie przejawiać w towarzystwie takie cechy, jak mściwość i niekiedy poczucie krzywdy długo będzie gościć w ich sercach, co może prowadzić do licznych chorób.

F) Jeśli w rezultacie sumowania wszystkich cyfr otrzymano liczbę piętnaście, tego człowieka można scharakteryzować jako osobę, która dąży do harmonii. Jest ona przepełniona pewną naturalną mądrością i rozumieniem życia. Awiessałom Podwodny tak opisywał człowieka, który znajduje się pod wpływem tej liczby: „Trudno go wyprowadzić z równowagi i rozstroić choćby na minutę, ale kiedy do tego dojdzie, jego smutek i łzy są szczere. Piętnaście i duchowo i materialnie, ale ani to, ani coś innego nie występuje w nim jawnie, a pozostaje jakby w domyśle, takie jest życie.” Ludzie z taką liczbą w horoskopie powinni wybierać profesje w których wymagane są zdolności organizacyjne, zdolność do fascynowania ludzi i pracy w zespole. Negatywną stroną tych ludzi może być lekkomyślność i lenistwo. Człowiek powinien pracować i widzieć, że rezultat może być pożyteczny dla społeczeństwa.

G) Jeśli w charakterze pierwszej liczby roboczej występuje liczba szesnaście, dusza takiej osoby będzie przypinała babkę, która znajduje się w krysztale. Taki człowiek wszędzie rozsiewa aurę spokoju i harmonii. Społeczeństwo postrzega ich jako lekarzy dusz. Zawsze można się do nich zwrócić z prośbą o radę i pomoc. Ale nikt nigdy nie może powiedzieć, że zna takiego człowieka do końca. Bardzo ciężko jest dotrzeć do sekretów jego własnych myśli. W negatywnym aspekcie rozwoju taka osoba może przekształcić się w pozbawionego zdolności do działania i inicjatywy obserwatora. Brak aktywności może doprowadzić do duchowego i twórczego zastoju, człowiek, który się nie rozwijać przestaje być płynącą rzeką, upodabnia się do błota, w którym życie biegnie powoli, nie pojawiają się nowe informacje, stare są nieustannie analizowane i wielokrotnie przetwarzane, co prowadzi do rozwoju takich cech, jak gderliwość i pesymizm.

H) Liczba siedemnaście będzie mówić o tym, że ambicja tych ludzi rozwinięta jest w dostatecznym stopniu, ale nie jest jedyną przyczyną sukcesów osiąganych przez nich w tym życiu. Otoczenie prawie zawsze jest przekonane, że ci indywidualiści zawsze są w stanie znaleźć „złoty środek” między swoimi ambicjami i interesami innych ludzi. To ludzie z silnym charakterem, którzy opierają się dowolnym pokusom, rzadko zawracają z obranej drogi. Jeśli będą musieli wykonać ciężką pracę, będą pracować bez narzekania i skarg. Taki sportowiec nie zejdzie z bieżni, najwyżej może zostać z niej zniesiony, uczony będzie przesiadywać w laboratorium w poszukiwaniu odpowiedzi na wiele pytań. Człowiek taki będzie twardo zmierzać do osiągnięcia sukcesu, nie oczekując nagrody na końcu drogi. Negatywny rozwój osobowości może doprowadzić do pewnej szorstkości, w nieunikniony sposób pociągnie za sobą chłód w stosunku do bliskich. Jeśli ambicja będzie wzrastać razem z miłością własną, doprowadzi to do samotności na końcu drogi.

I) Przy zestawieniu wszystkich liczb w charakterze pierwszej liczby roboczej możliwe jest otrzymanie liczby siedemnaście, która charakteryzuje człowieka, jako naturę artystyczną i subtelną. Ludzie ci potrafią nie tylko żyć pośród piękna i tworzyć piękno. Emocjonalny świat tej osoby został namalowany różnymi farbami. Intuicja także jest bardzo dobrze rozwinięta. Z takim człowiekiem nigdy nie jest nudno, zazwyczaj dobrze rozwinięta erudycja i żywy intelekt powodują, że jest on dobrym organizatorem. Świat materialny tych ludzie, którzy urodzili się z taką liczbą w horoskopie, nie wytrzymuje poważnych upadków. Zazwyczaj są to ludzie samodzielni, ale chciwość i skąpstwo nie są cechami ich charakteru. Negatywny aspekt tej liczby może przejawić się wtedy, gdy nosiciel tej liczby dostanie się do towarzystwa, w którym kultywuje się zło. Dlatego, że wówczas osoba ta przestanie wydzielać energię, którą otrzymuje podczas urodzenia i pozbawiwszy się swoich talentów, utraci prawdziwa twarz i przekształci się w akumulator negatywnej energii.

J) W przypadku otrzymania liczby dziewiętnaście w rezultacie zestawienia cyfr, można powiedzieć o takim człowieku, że nie było mu obojętne zdanie otaczających go osób, dotyczące jego osoby. Odsetek jego pewności siebie jest wprost proporcjonalny do odsetka pozytywnych sądów innych ludzi. Pozytywny aspekt tej liczby przejawia się u ludzi, którzy podążają w życiu duchowym tropem. Są oni marzycielami, przepełnionymi ogniem twórczym. Siła dziewiątki, związana z dążeniem do celu, jaki symbolizuje jedynka, wznosi tego człowieka do sławy i harmonii w sprawach sercowych. Ambicja pozwala mu na pokonanie przeszkód i zdobycie nowych horyzontów. W mniej pozytywnym aspekcie tej liczby człowiek długo nie jest w stanie odnaleźć swojej drogi życiowej, z tego powodu często ma zły nastrój. Pragnie stać się bardzo znaczący dla innych ludzi, stanowić przykład dla innych, ale przy tym strach przed odpowiedzialnością nie będzie mu pozwalał na zajęcie pozycji lidera. Niekiedy ludzie ci myślą, że prawo do przebywania na słońcu mają tylko ci ludzie, którzy są bardzo dobrze zabezpieczony. Wówczas ambicja zaczyna graniczyć ze skąpstwem i zawiścią, co w końcu doprowadza do chorób nerwowo-psychiatrycznych i rozpadu osobowości.

Kategoria drugiej dziesiątki reprezentuje sobą typ ludzi, którzy starają się zbudować świat, w którym będą królować nie tylko „ambicje i dążenie do celu”, ale także i emocje. Będzie dla nich bardzo ważne, czy ich życiowy partner będzie odpowiadać ideałowi. Szczególną rolę w życiu tych ludzi będzie odgrywać matka. Nawet, jeśli kontakty z nią nie ułożą się tak, jakby się chciało, mimo wszystko w wieku dorosłym będą oni odnosić się do matki z całą delikatnością i dobrocią. Karma rodu i egregor rodu w linii matczynej w danym przypadku będą oddziaływać silniej, niż karma i egregor ojca. I ten związek z matką, niewidzialną nicią, będzie istniał przez całe życie.

A) Jeśli w rezultacie wyliczeń pierwszej liczby roboczej otrzymano wynik dwanaście, oznacza to, że mamy do czynienia z osobą wrażliwą i czułą. Lubi ona troszczyć się o innych, szczególnie słabych i bezradnych. Zawsze można się do niej zwrócić z prośbą o pomoc i rzadko odmawia. Otoczenie postrzega ich jako marzycieli i romantyków, z silnie rozwiniętą intuicją i poczuciem długu. Z tych ludzi niekiedy się kpi, dlatego, że starają się oni wszystko zrobić prawidłowo, nie przekraczając ram praw i zasad, które tworzą społeczeństwo. I z tego powodu nierzadko obwinia się ich o podatność w stosunku do innych, silniejszych osób. Chociaż jest to niezupełnie sprawiedliwe. Dlatego, że ludzie ci po prostu starają się zachować harmonię. Niepotrzebne są im konflikty, widocznie w poprzednich wcieleniach było ich dość dużo. Osoby te starają się nie dopuszczać do przejawów agresji. W negatywnym aspekcie tej liczby osoba ta może stać się głębokim fatalistą. Będzie fanatycznie wierzyć w los, zapominając o wolnej woli człowieka, która może podnieść jego rozwój na wyższy poziom rozwoju.

B) W przypadku zestawienia wszystkich liczb z daty urodzenia możliwe jest otrzymanie sumy, równej liczbie dwadzieścia jeden. Liczba ta wskazuje, iż osoby, znajdujące się pod jej wpływem są bardzo energiczne i utalentowane. Mają one dobrze rozwinięte poczucie humoru i często stają się dusza towarzystwa. Są niewiarygodnie serdeczni i dobrzy, dzięki temu posiadają wielu przyjaciół. W trudnych chwilach są oni zdolni nie tylko do współczucia, ale także do poddania dobrego pomysłu w zależności od rozwoju sytuacji. Przy całej swojej pozornej podatności i miękkości udaje się im zachować indywidualizm i oryginalność charakteru i poglądów na świat. Ale energia jedynki nie zawsze jest dostateczna, aby takie osoby osiągały pozycję liderów. Jeśli dwójka będzie przejawiała negatywny aspekt, człowiek taki rzadko będzie wyrażał sprzeciw wobec zaistniałych okoliczności lub będzie on spóźniony i próby poprawy położenia stworzonego przez dane okoliczności będą istniały zawsze.

C) Bardzo trudne jest podanie jednoznacznej oceny charakteru tych osób, których pierwszą liczbą roboczą w horoskopie numerologicznym jest liczba dwadzieścia dwa. Niekiedy wydają się one w oczach otoczenia być dobroczyńcami, a niekiedy mówi się o nich jak o

ISBN:83-60472-25-4

liczba stron:320

oprawa:miękka

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.


Sklep internetowy shopGold
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
W celu ulepszenia zawartości naszej strony internetowej oraz dostosowania jej do Państwa osobistych preferencji, wykorzystujemy pliki cookies przechowywane na Państwa urządzeniach. Kontrolę nad plikami cookies można uzyskać poprzez ustawienia przeglądarki internetowej.
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.
USTAWIENIA
ZAAKCEPTUJ TYLKO NIEZBĘDNE
ZGADZAM SIĘ