Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Przydatne informacje - teoria i praktyka
Kategorie
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Producenci
Systemy płatności
  • PayU
  • Dotpay
  • komfortowe zakupy
  • szybkie zakupy
  • gwarancja zadowolenia
  • gwarancja trusted shops
0123
0

Przydatne informacje - teoria i praktyka

Talizmany dla znaków zodiaku

Środki ostrożności podczas używania olejków eterycznych

Zwierzęta też mają uczucia, czyli zastosowanie esencji energetycznych dr Bacha w terapii zwierząt

Misy tybetańskie - lecznicza siła z Tybetu 

Kamienie na czakry 

 

znak zodiaku

szczęśliwe kamienie

sprzyjający dzień tygodnia

kolory

szczęśliwe liczby

amulet

 Baran 21.3-22.4 granatjapis, karneol, rubin wtorek biały i odcienie żółtego wielokrotności piątki Oko Horusa
 Byk 21.4-21.5 bawole oko, chryzokola, cytryn, szmaragd sobota turkusowy, brązowy, ciemnoczerwony 1, 7, 11, 22, 33 Om mani padme hum
 Bliźnięta 22.5-21.6 chalcedon, kalcyt złoty, kocie oko piątek zielony, niebieski 3, 6, 11, 12, 42 Wir
 Rak 22.6-22.7 awenturyn, chryzopraz, perła, szmaragd środa zielony, błekitny, żółty 2, 7, 11 Izyda
 Lew 23.7-23.8 bursztyn, herkimer, tygrysie oko sobota złocisty, chabrowy 2, 6, 8, 16, 24, 37 Słońce
 Panna 24.8-23.9ametyst, jaspis, sodalit, sokole oko czwartek czerwony, żółty 5, 7, 11, 31 Znak powodzenia
 Waga 24.9-23.10 akwamaryn, chryzokola, kwarc różowy, rodonit czwartek różowy, seledynowy 3, 7, 12, 14, 21, 31 Znak miłości
 Skorpion 24.10-22.11 agat, granat, japis, karneol, kryształ górski wtorek czerwony, złoty 1, 4, 5, 15, 23, 36 Znak podwójnego szczęścia
 Strzelec 23.11-22.12 ametystlapis lazuli, szafir,  turkus poniedziałek zielony, szafirowy 1, 5, 7, 18, 22, 34 Talizman aniołów
 Koziorożec 23.12-20.1 malachit, onyks, diament, rubin, kryształ górski sobota brązowy, zielowy 1, 11, 22, 33, 44 Amulet fortuny
 Wodnik 21.1-18.2 chryzopraz, fluoryt, opal, sokole oko środa biały, zielony 3, 6, 8, 12, 27 Delfin
 Ryby 19.2-20.3 jadeit, kamień księżycowy, koral, perła wtorek srebrny, fioletowy 4, 6, 7, 9, 25 Wielkie ryby

Powrót na górę strony

 

BHP PODCZAS UŻYWANIA OLEJKÓW ETERYCZNYCH 

Środki Ostrożności 

- Chroń olejki eteryczne przed dostaniem się w ręce dzieci.

- Nigdy nie stosuj olejków eterycznych wewnętrznie.

- Nie należy używać nie rozcieńczonych olejków eterycznych na skórę. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest zastosowanie kropli olejku lawendowego lub herbacianego na kawałku waty w celu posmarowania miejsca po użądleniu.

- Nie przecieraj oczu rękami przy używaniu olejku eterycznego. Jeżeli olejek dostanie się do oczu, przemyj je natychmiast zimną wodą.

- Chcąc stosować olejki eteryczne w czasie ciąży musisz skontaktować się ze swoim lekarzem lub aromatoterapeutą, w celu zasięgnięcia rady, jakie olejki możesz stosować: używać łagodnych mieszanin (1% lub mniej) delikatnych olejków, jak np: rumiankowego, cytrusowego, geraniowego, lawendowego, sandałowego, różanego i z kadzidłowca.

- Jeżeli cierpisz na epilepsję, przed użyciem olejków eterycznych poradź się swojego lekarza; zapoznaj się z niepożądanymi działaniami każdego olejku przed jego użyciem - niektóre z nich mogą spowodować napad drgawek.

- Dla skóry wrażliwej używaj bardziej rozcieńczonych olejków (1%).

- Olejki cytrusowe zwiększają wrażliwość na słońce, dlatego unikaj słońca i kąpieli słonecznych przez sześć godzin po ich użyciu.

- Unikaj długiego stosowania tego samego olejku.

Zasady przechowywania 

- Aby zapobiec zwietrzeniu, przechowuj olejki w ciemnych, szczelnie zamkniętych butelkach, w chłodnym, zacienionym miejscu.

- Opatrz etykietką wszystkie butelki z podaniem rodzaju olejku i daty.

- Chroń przed dziećmi.

- Niektóre olejki eteryczne są łatwopalne, dlatego trzymaj je z dala od ognia.

- Nie stawiaj ich na politurze: olejek może zostawić na niej trwałe ślady; wytrzyj je natychmiast.

Powrót na górę strony

 

ZWIERZĘTA TEŻ MAJĄ UCZUCIA (terapia zwierząt ekstraktami Dr Bacha)

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, posiadają swoiste cechy charakteru. Uczą się, odczuwają i reagują na różne bodźce. Zwierzęta zadowolone, których potrzeby są zaspokojone, wykazują większą aktywność życiową i mniej problemów zdrowotnych. Z drugiej strony doświadczają również negatywnych stanów psychiki, takich jak strach, osamotnienie, apatia. Uczucia te mogą wpływać na ich zachowanie i ogólnie na jakość życia.

Każdy z ekstraktów oddziałuje na określone emocje lub cechy charakteru. Pomagają one zachować spokój i pozytywne nastawienie do życia. Metoda ta działa skutecznie nie tylko na ludzi, ale również na zwierzęta – redukuje ich napięcie i wzmacnia silne strony charakteru.

ODCZYTYWANIE ZACHOWAŃ ZWIERZĄT

Aby rozpoznać, który ekstrakt jest najwłaściwszy, obserwuj język ciała, typowe zachowania oraz wszelkie zmiany w sposobach reagowania, oczywiście odpowiednio do gatunku. Warto również wziąć pod uwagę wszystkie zdarzenia, które mogą narażać Twojego zwierzaka na stres. (...)

PRZYDATNE EKSTRAKTY DR BACHA (kilka przykładowych sytuacji, w których można zastosować określone ekstrakty)

Kiedy twoje zwierzę...

Zastosuj...

Jest szczególnie bojaźliwe, reaguje strachem na obcych, inne zwierzęta, hałasy

Kroplik (Mimulus)

Przeżyło szok i cierpienie (np. z rąk poprzedniego właściciela)

Śniadek (Star of Bethlehem) lub Rescue Remedy (Środek Pierwszej Pomocy)

Jest pełne energii, nadmiernie pobudliwe

Werbena (Vervain)

Ma trudności z przystosowaniem się do nowych warunków (np. po zmianie miejsca zamieszkania, w czasie ciąży lub po pojawieniu się w rodzinie innego zwierzęcia)

Orzech włoski (Walnut)

Cierpi na brak pewności siebie i z trudem przeżywa nowe wyzwania (np. wystawy, kontakt z innymi zwierzętami)

Modrzew (Larch)

Słabo reaguje na próby nauki i powtarza niewłaściwe wzorce zachowań

Pąk kasztanowca (Chestnut bud)

 

DAWKOWANIE

Dawkowanie jest takie samo dla małych i dużych zwierząt. Istnieje kilka sposobów podawania ekstraktów (lub ich mieszanek) zwierzętom:
 

  • 2 krople wybranych ekstraktów (4 krople w przypadku Rescue Remedy) na miskę w wodą lub karmą
  • bezpośrednio do pyska za pomocą pipety
  • kropla na nos, aby została zlizana przez zwierzę
  • zakroplenie np. na łapy, futro w okolicach uszu – tak, żeby została wchłonięta przez skórę.
 

(fragmenty artykułu z cyklu „Klub zdrowia i urody” zamieszczonego w miesięczniku „NIEZNANY ŚWIAT”. Przedstawione informacje dotyczą Oryginalnych Ekstraktów Kwiatowych Bacha, autorem porad jest Igor Pietkiewicz, międzynarodowy ekspert i trener Dr Edward Bach Foundation).

Powrót na górę strony

MISY TYBETAŃSKIE (Lecznicza Siła z Tybetu)

Historycy wierzą, że wykonujący misy udoskonalili technikę ich wyrobu do perfekcji. Historia ta liczy 2500 lat. Pomimo tego, że nie jest ona nigdzie zapisana, jest wielka legenda, która mówi, iż przybyły one do Tybetu z Indii w tym samym czasie, gdy Buddyzm przybył do Tybetu, głoszony przez największego nauczyciela PADMASAMBHAVA. Historia tybetańskich mis sięga więc 8-go wieku. Jedną z najwspanialszych rzeczy o nich jest to, iż rodzaj dźwięku pierwotnych wyrobów jest nie do powtórzenia, jest to sztuka utracona. Analiza wykazała, iż pierwsze z mis były wykonane z 12 różnych metali (srebro, nikiel, kobalt, bizmut, żelazo…). Legenda mówi, że wykonano je z metalu otrzymanego ze znalezionych meteorytów. Dlaczego nazywane są Śpiewającymi Misami? To proste, można spowodować, że będą śpiewać. Rodzaj dźwięku uzależniony jest od sposobu trzymania misy w ręku. Wibracje, wywołane są, gdy drewnianym wałkiem toczy się po zewnętrznym jej brzegu. Uderzenia wałkiem w boczną ścianę dają dźwięk podobny do uderzeń dzwonu. Ton dźwięku zależy od wielkości misy i gęstości metalu, z jakiego została stworzona. Rozmiar mis to 5 do 13 cali średnicy. Dźwięk natęża się wraz z szybkością ruchu drewnianego wałka. Jakość dźwięku jest bardzo ważna dla praktyki spirytualnej Buddyzmu i Hinduizmu. Dźwięk jest elementem praktyki religijnej. W doktrynie buddyjskiej jest 9 metod realizacji oświecenia duchowego, 7 z nich to dźwięk. Dlatego buddyjscy praktycy używają mis do religijnych rytuałów i medytacji; tworząc  specyficzną muzykę uzyskują efekt transopodobny. Osoba prowadząca medytację czasami uderza w bok misy wypełniając dźwiękiem świątynię, dzięki temu medytujący pozostają przy świadomości. Prawdą jest, iż dźwięk ten zapobiega zaśnięciu przy przedłużających się obrzędach. Dźwięk i wibracje wydawane przez misę powiązane są ze zdrowiem. Niektóre teorie medycyny alternatywnej wiążą dobre zdrowie z utrzymaniem równowagi wewnętrznej. Misy wykorzystywane są do takiej terapii alternatywnej przynosząc harmonię i równowagę, oddziałując na obie półkule mózgu. Teoria ta ma poparcie naukowe. Dzisiejsze misy wykonywane są w Nepalu, Katmandu, Valley.Wykonane są z brązu, żelaza i cyny. Ich piękno skłania do kolekcjonowania nie tylko wyznawców Buddy, ale i miłośników sztuki.
Uderzenia w misę
Możesz uderzać w misę miękkim lub drewnianym wałkiem. Jeśli korzystasz z surowego drewna, uderzaj ostrożnie a ton będzie przyjemniejszy. Bezpieczniejszy dla misy jest jednak wałek miękki. Im silniejsze jest uderzenie, tym głośniejszy będzie ton i wibracje. Wyobraź sobie jak to wszystko ulatnia się z misy, roznosi na cały świat. Niesie ze sobą modlitwę i spokój dla wszystkiego, co żyje. Przesuwaj wałek wzdłuż krawędzi naczynia dotykając go delikatnie. Jeżeli otrzymałeś niepożądany odgłos, zwolnij ruch ręki i spróbuj inaczej ułożyć wałek. Ruszaj powoli i słuchaj tonu. Przy zwiększanym stopniowo nacisku na krawędź jak i szybkości ruchu, dźwięk będzie się nasilał. Jak już zauważyłeś, to jak śpiewa misa, zależy od twojej pracy. Niektóre naczynia potrzebują kilku sekund, aby uzyskać najwyższe swoje możliwości, niektórym zabiera to więcej czasu. Pracuj nad trzymaniem wałka, jaki sposób najbardziej ci odpowiada: miedzy palcami ( jak długopis), całą dłonią (jak kij baseballowy). Praktykuj z misą, ułożeniem wałka na krawędzi, szybkością ruchów dłoni. Dobierz wielkość wałka do swoich potrzeb. Jeżeli wciąż misa nie chce grać poproś kogoś doświadczonego, aby ją sprawdził. Prawdopodobnie twoja technika grania potrzebuje dopracowania. Zdarza się jednak, że niektóre misy nie chcą grać, tak jak niektóre dzwony nie chcą dzwonić.

INSTRUKCJA
Granie na Tybetańskich misach przynosi nam relaks i inspiracje. Praca z dzwonkami rozwija spokój i ukojenie. Dźwięk wpływa na nasze zdrowie. Poniższy przewodnik pomoże Ci czerpać nieskończoną radość z grania.


PRZYGOTOWANIE
Przygotuj swój czas i miejsce do rozpoczęcia gry. Usiądź wygodnie na krześle, podłodze lub macie. Usiądź tak, jak czujesz się najbardziej wygodnie. Poczuj każdą część swojego ciała. Obserwuj swój oddech. Potrzymaj misę w obydwu rękach przez moment. Poczuj jej ciężar, budowę, strukturę. Poczuj swoje ręce, gdy ją trzymasz. Spróbuj zmniejszyć napięcie rąk i stóp tak, aby kontakt z instrumentem i ziemią był jak najbardziej swobodny. Przed uderzeniem w misę doświadcz medytacji współodczuwania:
Poczuj swój oddech i wyobraź sobie, że z każdym. Twoim wydechem naczynie wypełnia się miłością i dobrocią. Możesz wyobrazić sobie misę wypełniającą się światłem, wodą lub czymkolwiek, co do Ciebie przyjdzie w Twej wyobraźni. Wizualizuj, że ta miłość i dobroć przepełnia misę i rozlewa się na cały świat. Przekaż to uczucie całemu światu jako dar. Kiedy rozpoczniesz grę, dźwięk płynący z naczynia jest również darem dla wszystkich żyjących stworzeń
Duża Misa
Trzymaj Misę płasko na dłoni. Na wysokości, na której wydaje Ci się najlżejsza. Może to być poziom Twojego splotu słonecznego, może to być poziom Twojej talii lub połóż ją sobie na udach. Wypróbuj wszystkie możliwe pozycje.
Największe okazy może być łatwiej postawić na podłodze lub stoliku, pamiętając o podłożeniu pod jego spód kawałek materiału. Ma to zapobiec drganiom podłoża. Dobrze jest rozpocząć medytacje od największe misy a skończyć na najmniejszej.
Średnia Misa
Trzymaj naczynie od spodu opuszkami palców, lub płasko na dłoni. Upewnij się, że trzymasz je na odpowiednim poziomie. Od sposobu trzymania zależy jego dźwięk.
Mała Misa
Trzymaj misę opuszkami złączonych palców. Nie spinaj mięśni dłoni i nadgarstka.

Przygotuj swój czas i miejsce do rozpoczęcia gry. Usiądź wygodnie na krześle, podłodze lub macie. Usiądź tak, jak czujesz się najbardziej wygodnie. Poczuj każdą część swojego ciała. Obserwuj swój oddech. Potrzymaj misę w obydwu rękach przez moment. Poczuj jej ciężar, budowę, strukturę. Poczuj swoje ręce, gdy ją trzymasz. Spróbuj zmniejszyć napięcie rąk i stóp tak, aby kontakt z instrumentem i ziemią był jak najbardziej swobodny. Przed uderzeniem w misę doświadcz medytacji współodczuwania:Poczuj swój oddech i wyobraź sobie, że z każdym. Twoim wydechem naczynie wypełnia się miłością i dobrocią. Możesz wyobrazić sobie misę wypełniającą się światłem, wodą lub czymkolwiek, co do Ciebie przyjdzie w Twej wyobraźni. Wizualizuj, że ta miłość i dobroć przepełnia misę i rozlewa się na cały świat. Przekaż to uczucie całemu światu jako dar. Kiedy rozpoczniesz grę, dźwięk płynący z naczynia jest również darem dla wszystkich żyjących stworzeń. Trzymaj Misę płasko na dłoni. Na wysokości, na której wydaje Ci się najlżejsza. Może to być poziom Twojego splotu słonecznego, może to być poziom Twojej talii lub połóż ją sobie na udach. Wypróbuj wszystkie możliwe pozycje.Największe okazy może być łatwiej postawić na podłodze lub stoliku, pamiętając o podłożeniu pod jego spód kawałek materiału. Ma to zapobiec drganiom podłoża. Dobrze jest rozpocząć medytacje od największe misy a skończyć na najmniejszej.Trzymaj naczynie od spodu opuszkami palców, lub płasko na dłoni. Upewnij się, że trzymasz je na odpowiednim poziomie. Od sposobu trzymania zależy jego dźwięk.Trzymaj misę opuszkami złączonych palców. Nie spinaj mięśni dłoni i nadgarstka.

Powrót na górę strony

Kamienie na czakryVII - czakram korony

kryształ górski, herkimer, diament


VI - czakram trzeciego oka

ametyst, sugilit, fluoryt fioletowy


V - czakram gardła

lapis lazuli, turkmenit, turkus, sodalit, chalcedon niebieski


IV - czakram serca

kwarc różowy i awenturyn zielony, rodochrozyt


III - czakram splotu

cytryn, tygrysie oko, kalcyt żółty


II - czakram krzyżowy

karneol, awenturyn pomarańczowy


I - czakram podstawy

jaspis czerwony, rubin, granat, obsydian śnieżny, rodonitPrzejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ